Ez a szimuláció az atommagok óriásrezonanciáinak vibráló folyadék- csepp modelljét mutatja be, különös tekintettel a multipolaritás és izospin szerinti csoportosításukra.

A rezgések szemléletes leírására két "egymásba ágyazott" folyadékként modellezzük az atommagot. A program a proton "folyadékcsepp" alakját piros színnel, a neutron "folyadékcsepp" alakját kék színnel jelzi. A jobb oldalon lévő ábra felső része mutatja az alakváltozásokat az idő függvényé- ben. A felrajzolt alakok a z-tengely körül forgásszimmetrikusak. Az ábra alsó része pedig az egyes komponensek sűrűségeloszlását mutatja a z-tengely mentén. Ez az ábrázolásmód segítheti az egyes módusoknál fellépő viszonyok elképzelését.

A program egy atommag rezgésének módusait ábrázolja a multpólus sorfejtés első három tagja esetében ( L = 0, 1, 2). Izospin szerint a rezgé- sek lehetnek izoskalár típusúak - amikor a protonok és a neutronok azonos fázisban rezegnek -, valamint izovektor típusúak, amikor a rezgés ellentétes fázisú. 

A két szempontnak megfelelően összesen hatféle rezgéstípust mutat be a program. Természetesen vannak további, magasabb multipolaritású (L > 2) izoskalár és izovektor rezgések is.

Az atommag összenyomhatatlansága (inkompresszibilitása)

A legtöbb rezgéstípus esetén jó közelítés az, hogy az atommag anyaga összenyomhatatlan, azaz a kompresszibilitási együtthatója igen nagy. A rezgéseknek van azonban két típusa, ahol a mag anyagának kompresszió- jától nem lehet eltekinteni. Ezek az L = 0 (monopólus) rezgések, valamint az  izoskalár dipólus (L = 1) rezgés. Ezért ezeknek a rezgéseknek a kísérleti vizsgálatából az atommag anyagának kompresszibilitására is lehet következtetni. Ez a paraméter egyes asztrofizikai modellek megalkotásánál is fontos; például a neutroncsillagok viselkedésének leírásakor is ismerni kell.