FINE: Melegszik-e a Földünk?
(Érvek és ellenérvek a fenntartható fejlődés globális felmelegedés témakörben)

Dr. Aszódi Attila, egyetemi docens, igazgatóhelyettes
Boros Ildikó, okl. mérnök-fizikus, PhD hallgató
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézet

A 21. századba lépve az energia minden fajtájára szükségünk van a világ fejlődésének biztosítására. A különböző energiatermelési módok jövőjét már nem csak a fellelhető tartalékok, hanem környezetvédelmi szempontok is befolyásolják. Napjainkban egyre gyakrabban merül fel a fenntartható fejlődés és a globális felmelegedés kérdése.
Az egyre erősödő légköri üvegházhatás következtében az éghajlatváltozás kockázata az elmúlt évtizedekben megnőtt. Az üvegházhatásért elsősorban felelős szén-dioxid kibocsátás csökkentésében játszhat jelentős szerepet - a megújuló energiaforrásokkal együtt - az atomenergia. Az atomenergia használata évente 1,8 milliárd tonna CO2 kibocsátásától kíméli meg a világot. Ez a szám a teljes kibocsátás 10 %-a!
Az előadás áttekinti a globális felmelegedés eddigi történetét, a meteorológiai jóslatokat, és a különböző energiatermelési módok hatását a folyamatra (különös tekintettel az atomenergiára).

Az előadás szervezője a FINE (a Magyar Nukleáris Társaság ifjúsági szakcsoportja). Szervező: Pázmándi Tamás, Boros Ildikó

"Az előadást a szerzők postai úton CD-n tudják eljuttatni az érdeklődő fizikatanár kollégáknak.
Amennyiben szeretné térítésmentesen megkapni a CD-t, küldje el kitöltve a mellékelt word dokumentum szerinti adatlapot az abban szereplő postai vagy e-mail címre."

Letölthető

vissza